Sailor Moon Türkiye sitesine hoş geldiniz.

Bu sitenin amacı "GERÇEK" Sailor Moon'u tanıtıp Türkçe bilgi arşivi hazırlamaktır. Bu site, www.anime.gen.tr sitesinin bir alt bölümüdür.

E N   S O N   H A B E R L E R

29 Nisan 2014

Animez TV kanalından yapılan duyuruya göre Sailor Moon 5 Mayıs'ta gösterilmeye başlanacak.

14 Ekim 2012

Sailor Moon'un 20. yıl dönümü için yapılan etkinlikte yapılan duyuruya göre 2013 yazında yeni bir Sailor Moon anime serisi başlayacak. Yeni serinin açılış şarkısını Momoiro Clover Z grubu seslendirecek. Türkiye'de Ay Savaşçısı adıyla gösterilmiş olan Sailor Moon'un 20 sene içinde dünyada 35 milyonun üzerinde kitabı ve mangası satılmış ve eşyalarıyla beraber yaklaşık 5 milyar dolarlık bir pazar oluşturmuş durumda.

18 Haziran 2009

Halil Efe tarafından sitemize iletildiğine üzere Sailor Moon, Kocaeli TV'de yayımlanmakta. Gelen maili aşağıda okuyabilirsiniz.

Türksat 1C uydusundan yayın yapan KOCAELİ TV 06.06.2009 saat 13.30'da SAİLORMOON'un sanırım 49. bölümü yayınlandı( hani şu yeni açılan devasa oyun merkezinde ale ve ann ile çekiştikleri bölüm). Ama İNGİLTERE'DEN almışlar, o yüzden arka fondaki müzikler değişik ve Türkçe seslendirmelerde pek iyi değil bence. Ben www.kocaelitv.com.tr sitesinden yayın akışına baktım ama bir şey göremedim, sizden ricam lütfen birde siz bakın ve bu siteden yayın akışına ve ona göre kendi sitenizden duyurur musunuz? Başarılar.

18 Haziran 2009

Sailor Moon hayranları tarafında şu anda yeni bir Sailor Moon filmi hazırlanmakta. Yapım hakkında bilgilere ve videolara http://xkaosu.blogspot.com/ ve http://www.youtube.com/user/xKaosu adreslerinden ulaşabilirsiniz

10 Haziran 2008

Halil Efe tarafından sitemize iletildiğine göre Sailor Moon tekrar AZTV kanalında yayınlanmaya başladı. İzlemek için gerekli detayları 31 Temmuz 2008 tarihli haberde bulabilirsiniz.

21 Nisan 2008

Sailor Moon müzik ve şarkı sözleri bölümleri, Esra trafından yenilendi.

31 Temmuz 2007

Uzun bir süredir siteye yeni içerik girilmemişti. Şu anda Türkiye'den izlenebilen Sailor Moon yayınlarının haberini girerek sitenin yenilenmesine kaldığı yerden devam ediyoruz. Sailor Moon bir süredir AZTV adlı Azerbaycan TV'sinde ve Samsun'un yerel kanalı KanalS'te (Kanal 55) yayımlanmakta. AZTV'de haftaiçi hergün Türkiye saatiyle sabah 8:00'da Türkiye'de TURKSAT 1-C uydusu üzerinden izleyebilirsiniz. AZTV kanalı, uydunun yanı sıra http://www.aztv.az adresli websitesinde internet üzerinden online olarak da izlenebilmekte. Olası program değişikliklerine karşılık kanalın http://www.aztv.az/prog.html adresli sayfasından haftalık programı takip edebilirsiniz. Programda Azerbaycan saatiyle sabah 10:00'da 'Cizgi filmi. Serial: "Seylormun"' adıyla geçmekte. KanalS'te ise düzensiz gün ve saatlerde yayımlanmakta. KanalS'i de TURKSAT 2A uydusundan ve http://www.kanal55.tv/kanals/kanalstv.htm adresli sitesinden online olarak izleyebilirsiniz. Online yayın şu an itibariyle sadece görüntü yayını yapmakta.

7 Şubat 2007

Seiya Kou (Sailor Star Fighter)'ı seslendirmiş olan ve 7 yıl önce bugün (7 Şubat 2000) tarihinde henüz 29 yaşındayken vefat eden Niiyama Shiho'yu anmak için 'Ginga Ichi Mibun Chigai Na Kataomoi' adlı şarkı TUXEDO KAMEN tarafından Türkçe'ye çevrildi. Niiyama'nın Seiya için seslendirdiği şarkının Türkçe çevirisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Aralık 2006
Sailor Moon'un animesinin yapımcısı olan Toei'nin müzesine Alpin'in yaptığı bir ziyaret, özel bir tanıtım dosyası olarak anime.gen.tr sitesine eklendi. Tanıtımda Sailor Moon hakkında çok sayıda ilginç resim ve bilgi mevcut. Tanıtıma anime.gen.tr sitesinin incelemeler bölümünden veya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Bu arada sitemiz IE7 ile tam uyumlu hale getirildi. Yardımları için Esra'ya teşekkürler.

11 Ekim 2006
Kunzite'ın seslendirme sanatçısı Kazuyuki Sogabe, 17 Eylül tarihinde 58 yaşında kanserden vefat etti. Seiya'nın seslendirme sanatçısı Shiho Niiyama da 2000 yılında 30 yaşında kanserden vefat etmişti.

Detaylı bilgi için buraya tıklayın

25 Eylül 2006
İki hafta önce Japonya'da gerçekleşmiş olan ve Alpin'in katıldığı bir "Sailor Moon ve Tokyo" semineri ve ayrıca bir Sailor Moon etkinliğinin tanıtım sayfaları siteye eklendi. Dosyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Sailor Moon'da geçen gerçek mekanları tanıtan dosya da hazırlanmaya devam ediyor. Oldukça büyük bir dosya olacak gibi görünüyor.

11 Eylül 2006
Bu haftasonu Japonya'da gerçekleşmiş olan ve Alpin'in katıldığı bir "Sailor Moon ve Tokyo" semineri ve ayrıca bir Sailor Moon etkinliğinin tanıtım sayfaları şu anda hazırlanmakta. Bu haftasonu veya gelecek haftabaşında büyük ihtimalle sayfaları tamamlanıp yayımlanacak. Sayfalar tamamlanıncaya kadar Sailor Moon etkinliği hakkında kısa bir tanıtımı www.genvid.com sitesinde bulabilirsiniz.

13 Haziran 2006
Daha önce duyurduğumuz sürpriz dosyalardan ilki sitemize eklendi. Alpin'in katıldığı Japonya'daki gerçek bir Sailor Moon etkinliğini anlatan dosyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sailor Moon'da geçen gerçek mekanları tanıtan ikinci dosya da yakında siteye eklenecek.

10 Haziran 2006
Geçici olarak kapanmış olan Winamp Skins bölümü tekrar açıldı. Multi Media sayfasından ulaşabilirsiniz.
Üyelik sayfası yenilendi.

Sailor Moon Resmi Sitesi Yenilendi

20 Nisan 2006
Sailor Moon'un resmi sitesi yenilendi. Siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Siteye Moon Prism Box isimli bir flash animasyon eklenmiş. Animasyona ulaşmak için buraya tıkladıktan sonra çıkan sayfadaki Moon Prism Box yazısının üzerine tıklamanız yeterli. Animasyonda Usagi'nin odasına girdikten sonra odadaki televizyona tıklayarak manga'dan sahnelerle hazırlanmış ilginç bir animasyona ulaşabilirsiniz.

9 Mart 2006
Venus-Power'ın hazırladığı 7 adet yeni Türkçe video klip eklendi.

25 Şubat 2006
Karakter profilleri anasayfasına profillerin kaynakçaları hakkında detaylı bilgi eklendi. Sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeni Sailor Moon Oyunu

5 Şubat 2006
Bir Sailor Moon hayranı tarafından hazırlanan yeni bir Sailor Moon oyunu ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Oyunun her sezon için ayrı bir bölüm olmak üzere 5 parçadan oluşması planlanıyor. İlk sezonun oyunu tamamlandı ve yayınlandı. http://www.destinyrevival.com adresinden oyunu indirip oyanayabilirsiniz.

21 Ocak 2006
Link koymanız için Drewi tarafından hazırlanan yeni Banner ve Buttonlar eklendi.

Warriors of Legend : Efsane Savaşçılar

21 Ocak 2006
Sailor Moon'daki Japonya yansımalarını anlatan Warriors of Legend : Efsane Savaşçılar adlı kitabın Venus-Power tarafından hazırlanmış tanıtımına buradan ulaşabilirsiniz.

PGSM

21 Ocak 2006
Seventeen dergisinin 27. sayısının kapağında sağ tarafta Azama Mew'i görüyoruz. Derginin içerisinde Kitagawa Keiko'nın tanıttığı kıyafetler bulunmakta. Acaba Seventeen dergisi gelecek sayısında kimi kapak yapacak? Bekleyip görecegiz =) dergi ile ilgili bazı fotoğraflar...

Seventeen dergisinin 26. sayısında derginin kapağını Kitagawa Keiko süslüyor!! Derginin içinde ise Azama Mew kıyafetleri tanıtıyor. İşte dergiden bazı fotoğraflar...

Candy dergisinin geçtiğimiz Kasım ayındaki sayısının kapağını Komatsu Ayaka süslüyordu... Derginin içinde live actiondan tanıdığımız Alisa da bulunuyor... Bakalım 2006'daki sayılarında dergide kimleri göreceğiz. =D Dergi ile ilgili bazı fotoğraflar...

Yeni Sailor V Oyunu

21 Ocak 2006
Sailor Moon'un anime ve mangasında birçok yerde bahsi geçen Sailor V oyununu bilmeyen yoktur herhalde. Usagi ve diğer karakterler birçok defa bu oyunu oynarken gösterilmişti. Aslen varolmayan bu oyun, anime ve mangadaki bilgilerden yola çıkılarak gerçekten hazırlanıp bu ay içerisinde ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. http://sailorvgame.org adresinden oyunu indirip oyanayabilir, aldığınız puanlarla top 100 listesine girebilirsiniz.

Naoko Takeuchi'den Yeni Yıl Mesajı

1 Ocak 2006
Naoko Takeuchi bugün Sailor Moon'un resmi sitesindeki Prenses Naoko'nun Odası adlı sayfasında bir yeni yıl mesajı yayınladı. Sailor Moon'un resmi sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yabancı Sailor Moon sitelerinde bile henüz çevirisi yayınlanmadan önce Naoko Takeuchi'nin mesajı sizler için Alpin tarafından Japonca'dan Türkçe'ye çevrildi. Lütfen çeviriyi izinsiz kopyalamayın. Mesajın orjinal sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Geçtiğimiz sene kişisel sayfam da mangalarım da bir tatil dönemine girmişti, gerçekten özür dilerim. m( _ _ )m

Son zamanlarda şirket işlerine ve oğluma ayırdığım vakit çok fazla zamanımı aldığı için, geçmişteki kadar manga çizemedim, üstelik geçen sene boyunca aşırı çalışmaktan ötürü eşim ve ben Kasım ayında hasta düştük, birçok sorun yaşadık. (Kuvvetli serumlar sayesinde şu anda sağlığım tamamen düzeldi. Şu sıralar, norovirus, mycoplasma ve grip virusünün çok yaygın olduğu zamanlar. Gargara ve maske kullanıp elinizi sabunla yıkamayı unutmayın tamam mı?) Ama bunun yanında beklenmedik bir şekilde geçen sene Toki Meka ve Ooboumee To Chiiboumee'nin (bunu oğluma doğumgünü hediyesi olarak hazırladım. Eşimin okuması çok eğlenceliydi) basılıp yayınlanmasından dolayı çok mutlu oldum. Okuyan herkese cok teşekkürler. (arka arkaya satışa sunuldular)

Bu sene eşimle beraber yavaş bir tempoda çalışacağız (gerçekten cok üzgünüm!) ama herhangi bir yerde yeni kitaplarımızı görürseniz lütfen alın. Mektuplarınızı da mutlaka bekliyorum. m( _ _ )m

Yılbaşında Tohoku'da derin karlar altında gömülü kalmış Naoko'dan...

Görüşmek üzere

2006.1.1

 

Ayrıca Naoko Takeuchi'nin Prenses Naoko'nun Odası adlı sayfasındaki yenilenen diğer altsayfaların açıklamalarını da aşağıya ekledik:

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/himitu060101.html
Naoko Takeuchi'nin Mutlu Yeni Yıllar başlıklı yeni yıl mesajı. Yeni basılan mangası Toki Meka'dan bahsediyor.

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/himitu060102.html
Eşi Togashi Yoshihiro'nun "Yeni Yılınız Kutlu Olsun" başlıklı yılbaşı mesajı. Geçen sene rahatsızlandığı için bu sene daha az yoğun bir tempoda çalışacağını anlatmış.

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/himitu060103.html
Naoko Takeuchi, 22 Aralık 2005'te Ritsumeikan Üniversitesi'nde ders vermiş. Derste sorulan eğlenceli soruları anlatıyor.

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/comics0510.html
Basılan mangası Toki Meka

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/ehon01.html
Yeni çıkan resimli kitabı Ooboumee To Chiiboumee. Çizimleri eşi yapmış, hikayeyi Naoko Takeuchi yazmış.

http://sailormoon.channel.or.jp/gensaku/ehon02.html
Yeni çıkan resimli kitabı Ooboumee To Chiiboumee'den karakterleri tanıtan sayfa.

28 Aralık 2005
Sitenin dizaynı Esra tarafından yenilendi.

 

 

Daha Eski Haberleri Okumak İçin Tıklayın

 

[Başa Dön]