Sailor Moon Karakterler

Phobos ve Deimos

Phobos ve Deimos, Hino Rei'nin gücüne bağlı iki kargadır. İlk Usagi'ye saldırırlarken görülürler. Rei ilk dönüştüğünde onun başının üzerinde dönerken görülürler. İlk Sailormars olarak gücünü kullandığında da oradadırlar. Rei'nin büyükbabası onlarla ilk tapınağa geldiği zaman karşılaştığını ve onlara ad taktığını anlatır. Rei, onları arkadaş gibi görür ve onlarla gülüp oynar. Bu iki karga onun buyruklarını dinlerler.

Phobos ve Deimos, bazen Rei'ye mesajlar veririler. Luna ve Artemis gibi kızlarla konuşamasalar da Rei bazen yere bir karga tüyü ile tutturulmuş bir gazete küpürü, bir tarot kartı görür.

Rei onların varlığından huzur duymaktadır. Dead Moon'u ziyaretleri esnasında Rei onları da yanında götürmüştür.

Rei Dead Moon Circus'ta Tiger's Eye tarafından aynada tuzağa düşürüldüğünde Phobo ve Deimos ayna evine doğru uçup ona saldırmışlardır. Daha sonra bileklerinde ve bellerinde tüyler olan gri (Phobos) ve siyah (Deimos) giyimli iki periye dönüşmüşlerdir. Rei'yi Prenses Mars olarak çağırarak, kalp kristali, Mars Kristalini iyileştiriler. Bu gücü kullanarak Rei dönüşür ve Tiger's Eye'ı yener.

Phobos ve Deimos aslında Coronis'den Sailormars'a ortak olarak seçilmiş iki kızdır. Rolleri Sailormars'ı korumak ve onun güçlerini arttırarak yetiştirmektir. Hep birlikte Sailor Lead Crow'a giderler ve birbirlerini hemen tanırlar. Sailor Lead Crow, onların ana yıldızı olan Sailor Coronis'in gücünü çalmıştır.

Phobos ve Deimos, Mars gezegeninin iki uydusudur. Yunan Mitolojisinde Phobos ve Deimos, Ares ve Aphrodite'nin oğullarıdır. "Phobos"un anlamı Yunanca'da korku, "deimos"un anlamı paniktir.

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]