Sailor Moon Karakterler

Tsukino Ailesi

Tsukino Kenji

Usagi'nin babası. Dergi editörü.

Tsukino Ikuko

Usagi'nin annesi. Ev hanımı. Küçük kızlar tarafından beyninin yıkanmasına eğilimli (Chibi Usa, Chibi Chibi)

Tsukino Shingo

Usagi'nin küçük erkek kardeşi. Tüm küçük kardeşler gibi ablası için tam bir baş belası. Küçüklüğünde yaşadığı bir olay nedeniyle kedilerden korkuyor. Ama Sailor Moon, onu kurtarıp, Luna'yı sevmesini isteyince Luna'ya olan sert tavrı değişir.

Arkadaşlar ve Diğerleri

Osaka Naru (Molly Baker)

Doğumgünü: 1 Ocak
Kan Grubu: AB
Aile: Anne
Hobileri: Alışveriş, Giyinmek
Spor: Voleybol
Sevdiği Renk: Turuncu
Sevdiği Ders: Japon Tarihi
Sevmediği Ders: Biyoloji
Sevmediği Yiyecek: Limon
Naru-chan, Usagi'nin en iyi arkadaşı olarak 1.sezonda ve az da olsa R bölümünde karşımıza çıkar. Youma'lar tarafından birkaç kez saldırıya uğrar ve Sailor Moon tarafından kurtarılır. Anime'de Nephrite'e aşık olur. Daha sonra Umino ile çıkmaya başlar. Mücevher dükkanı olan annesi ile birlikte yaşar. Manga'da Chibi-USa'nın günlüğünde Naru'nun Naruru adlı küçük kızkardeşinden bahsedilir.

Umino Gurio (Melvin)

Umino, Usagi'nin çalışkan ve garip bir sınıf arkadaşıdır. Büyük gözlükleri vardır. İlk başlarda Usagi'den hoşlanırken daha sonra Naru'ya aşık olur. Umino, büyük bir bilgi kaynağıdır.

Furuhata Motoki (Andrew)

Motoki, animede Mamoru'nun bir arkadaşıdır. Usagi'nin fazlaca takıldığı bir video oyunları salonu işletir. Reika adında arkeolojist bir kız arkadaşı vardır. Usagi ve Makoto animenin ilk başlarında Motoki'den hoşlanmaktadırlar. Mangaya göre Motoki, babasına ait olan Crown Oyun Merkezi'nde çalışmaktadır. KO Üniversitesine gitmektedir. En iyi arkadaşı Endou (Berly'nin etkisi altındaki Endymion)'dur. Ama daha çok Reika ile görülür. Usagi ve Makoto'nun yanında Ami de ondan hoşlanmaktadır. Arkadaşları tarafından Furu-chan diye çağrılır. Usagi ona "oni-chan" (abi) diye hitap etmektedir. Endou tarafından beyni yıkanır ve Sailor Senshilere saldırır. Ami ve Makoto'yu senshi olarak tanır.

Furuhata Unazuki (Lizzie)

Unazuki Motoki'nin kızkardeşidir ve bir kafede garsonluk yapmaktadır. TA Özel Kız Akademisine gitmektedir. Mamoru ile birlikteyken Usagi onu kıskanır. Daha sonra S bölümünde kalp kristali alınır. Onun masumluğu ilk öpücüğünü gerçekten aşık olduğu kişiye saklamasıdır. Mangaya göre Unazuki Crown Fruit Parlor'da garson olarak çalışmaktadır. Kara Ay sezonunda görülür.

Nishimura Reika

Manga'da Reika Motoki'nin kız arkadaşıdır ve KO Universitesine gitmektedir. Reika arkadaş canlısıdır ve mineralleri çok sever. Birinci sezon 11. bölümde Motoki tarafından Endou'ya tanıştırıldığı zaman görülür.

Hino (Büyükbaba / Grandpa)

Rei'nin büyükbabasıdır. Hikawa Jinja tapınağının sahibidir. Ayrıca dövüş sanatları dersleri vermektedir.

Yuuichiro (Chad)

Yuuichirou sadece animede görülen bir karakterdir. Tapınakta çalışır ve Rei'ye aşıktır ve onu bir çok kez korumaya çalışmıştır.

Sakurada Haruna (Ms. Patricia Haruna)

Haruna-sensei, Usagi'nin ortaokul öğretmenidir. Usagi'yi geç kaldığı ve kötü notlar aldığı için sürekli cezalandırır. Bir kez bir youma'nın saldırısına uğrar. Mangaya göre Haruna, Usagi'nin 8. sınıf İngilizce öğretmenidir.

Kayami Mika

Mika, Shingo'nun arkadaşıdır. Birinci sezonda görülen küçük bir karakterdir. Mika annesi gibi oyuncak bebekler yapmakta çok yeteneklidir. Mika ödüllü bir bebeğini Shingo'ya verir ama Shingo onu kırar. Çünkü kendisiyle alay edilmesinden korkmuştur. Mika, Nephrite tarafından bir youma'ya dönüştürülür. Mika Shingo'yu affeder ve ona bir Sailor Moon bebeği yapar.

Yumiko and Kuri: Usagi ve Naru'nun sınıf arkadaşları. Birinci sezonda Karanlıklar Krallığı tarafından işletilen video kiralama marketinde görülürler.

Kaidou: Rei'nin "Casablanca Memories"de hoşlandığı biri. Babasının en iyi yardımcısı. Kaidou, Rei'yi bir kardeş gibi görmektedir. Her yıl ona babasının adına doğum günü hediyesi göndermektedir.

Asanuma: (manga) Kara Ay Bölüm 14'de tanıştırılan Makoto'nun bir arkadaşı. Mamoru ile aynı okuldadır (lise). Mamoru'nun kendi yarasını iyileştirdiğini ve onun Luna ile konuştuğunu görür. Bunlardan dolayı Makoto ona Sailor senshilerden bahsetmek zorunda kalır.

Sarashina Kotono: TA'da Rei'nin okul arkadaşı. Rei'ye hayrandır. UFOlarla ilgili araştırma yapan bir grubun üyesidir. Mangada Calaveras tarafından düzenlenen bir yarışmada yer alır.

Nijizuishou Taşıyıcıları (anime)

Joe
Bir bakan
Yumeno Yumemi (aktör)
Urawa (Ami'den hoşlanan bir çocuk)
Rhett Butler (Luna'yı kurtaran bir kedi)
Reika (Motoki'nin kızarkadaşı)
Rei'nin büyükbabası

Chibi-usa'nın Arkadaşları

Momohara Momoko

Chibi-usa'nın okuldaki en iyi arkadaşlarındna birisi (Hotaru gelene kadar). Chibi Usa'yı Kyusuke'nin alaylarına karşı savunur. Bir vampirin saldırısına uğramıştır.

Sarashina Kyusuke: Siyah dik saçları vardır. Chibi Usa'ya sürekli sürekli sataşır ama aslında ondan hoşlanmaktadır. Chibi-usa'ya çeşitli Sailor Moon hediyeleri verir.

Sorano: Chibi-usa'nın takıldığı arkadaşlarından birisi. Gözlükleri olup Umino'yu anımsatır.

Kobe Ruruna:

Sailor Stars'da Chibi-usa'nın günlüğünde tanıtılan bir başka arkadaşı. Yaşına göre büyük gösteren bir yapısı vardır. Sailor Stars'da Chibi-usa ve Naruru ile aynı sınıftadır.

Osaka Naruru:

Osaka Naru'nun küçük kızkardeşi. Ruruna ile birlikte Sailor Senshi gibi giyinirler ve yeni saldırıları "Super White Kick"i kullanırlar.

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]