Warriors of Legend: Efsane Savaşçılar

Reflections of Japan in Sailor Moon : Sailormoon'da Japonya Yansımaları

Yazarlar : Jay Navok ve Sushil K. Rudranath
Derleyen : Johanthan Mays
Dil: İngilizce

Kitapta anlatılmak istenen kısaca;
Animede çizilmiş mekanlar arasında gerçek hayatta var olanlar bu kitapta anlatılmakta. Kitabın başında kısaca karakterlerin tanıtımları yapılıp anime ile manganın ne olduğu, sonrasında ise Naoko Takeuchi'nin kim olduğu ve Sailor Moon'un hikayesi anlatılmış.

Sailor Moon'daki mekanlar Minato bölgesinden esinlenerek çizilmiştir. Örnek olarak animede geçen Rei'nin okulunun bulunduğu yer ve Rei'nin büyük babasının Hikawa Shrine tapınağını verebiliriz. Kitabın içinde bu yerlerle ilgili geniş bir anlatım mevcut.

***

Japonya'da Naoko Takeuchi'nin Sailor Moon'u çizerken esinlendiği yerleri kim görmek istemez ki? Kitabı yazan kişiler Japonya'da bir tur düzenleyecek ve bu tur sadece 3 günlük olacak. Turda Sailor Moon serisinde gördüğünüz yerlere gidilecek. Azabu-Juuban, Tokyo Tower, Mugen Academy... gibi yerler turun içinde olan yerlerden birkaçı. Tur 10 kişilik bir grup halinde olacak ve turun gerçekleşmesi için tura en az 5 kişinin katılmış olması gerekiyor. Tabi bunun yanında tura katılabilmek için 2500$ gözden çıkarmanız lazım…

Kitap ve tur hakkında detaylı bilgiyi http://www.warriorsoflegend.com adresinde bulabilirsiniz.

 

[Başa Dön]