Sailor Moon Karakterler

SAILOR MARS - Hino Rei

İsim: Hino Rei(Japonya), Raye (Amerika)
Anlamı: Ateşin ruhu
Kimlikleri: Rei, Raye, Sailor Mars, Super Sailor Mars Prenses Mars
Takma Adı: Rei-chan

Kişisel Bilgiler

Ailesi: Manga: Babası politikacı. Annesi o küçükken ölmüş. Annesinin ölümünden sonra büyükbabası ile birlikte yaşamaya başlamış. Anime: Ailesinden bahsedilmez. Büyükbabası ile yaşar.
Yer: Shinto Tepesindeki Hikawa Jinga Tapınağı
Okullar: T*A Özel Kız Okulu (manga ve anime)
Yaşı: 14 (başlangıç), 16 (bitiş)
Boyu: 5'3"
Kan Grubu: AB
Doğum Günü: 17 Nisan
Burcu: Koç
Astrolojik Yönetici Gezegeni: Mars
Astrolojik Elementi: Ateş
Astrolojik Rengi: Kırmızı
Astrolojik Metali: Demir
Astrolojik Taşı: Elmas
Astrolojik Bitkisi: Hanımeli, Nane
Astrolojik Çiçeği: Devedikeni
Doğum Taşı: Elmas
Doğum Çiçeği: Tatlı Bezelye
Uğurlu Günü: Salı

Sevdikleri ve Sevmedikleri

En sevdiği yiyecek: Vejetaryen pizza, fugu, Thai food
Sevmediği yiyecek: Kuşkonmaz
Sevdiği Renkler: Kırmızı ve siyah
Değerli taşı: Yakut
En sevdiği hayvan: Panda
Sevdiği Konu: Antik Yazı
Sevmediği Konu: Modern Toplum
Baskın Özelliği: Meditasyon
Sorunlu Olduğu Konu: Televizyon
Özel Gücü: Amacına Adamak
Parolası: "Asla erkeklere güvenme!"
İlgi alanları: Antik yazılar, Şarkı söylemek, klasik edebiyat, karate, gelecek kaderi açığa çıkarmak, manga, okumak
Hayali: Baş rahibe olmak, ünlü bir seslendirme sanatçısı olmak, model olmak, aşık olduğu birinin eşi olmak
Kulüp: Okçuluk

Teknik Bilgiler

Anime Orjinal Karakter Desinatörü: Tadano Kazuko
Seslendirme Sanatçısı: Tomizawa Michie
İlk Ortaya Çıkışı: Manga: Rei/ Sailor Mars- Sayı 1, Bölüm 3, Sayfa 80. Anime: 10.Bölüm (Japon ver.), 7.Bölüm (KA ver)

Sailor Bilgileri

Gezegeni: Mars
Elementi: Ateş
Manga Adı: Savaşın Askeri (Soldier of the War)
Yer: Phobos Deimos Kalesi (manga)
Taşı: Yakut
Rengi: Kırmızı

Dönüşümleri

Mars Power, Mars Power Make Up, Mars Star Power Make Up

Gücü

Medyum (Psychic)

Saldırıları

Fire Soul: Ellerini birleştirerek ateş fırlattığı saldırı (Sailor Moon)
Fire Soul Bird: İlk saldırısı; Fire Soul'un güçlü versiyonu olan bir ateş kuşunun meydana geldiği saldırısı (Sailor Moon R)
Burning Mandala: Dinine bağlı olarak çevresinde dönen bir ataş meydana çıkar.
Mars Flame Sniper: Bir ateş oku fırlattığı saldırısı.

Tılsımlı Eşyaları

Dönüşüm Kalemi (Henshin Stick), Haberleşme aracı (Communicator), Yıldız Dönüşüm Çubuğu (Star Henshin Stick), Haberleşme Saati (Communicator watch), Kristal Döüşüm Çubuğu (Crystal Henshin Stick), Mars Yay ve Oku (Mars Bow & Arrow)

Hakkında Kısa Bilgi

Rei ,büyükbabasıyla birlikte Hikawa Shinto Tapınağı'nda yaşar ve aynı zaman da ondan baş rahibe olabilmek için eğitim alır.Aslında baş rahibe olabilmek için doğal ve kuvvetli yeteneklere, sezgilere ve güçlere sahiptir. Rei, herkes tarafından bilinen bu etkili meditasyon güçlerini, her ne zaman olursa olsun tehlikenin yaklaştığını hissettiğinde savaşçıların avantajı olarak kullanır. Savaşçılar içinde diğerlerinden farklı olarak Rei ve Usagi arasında çok değişken bir dostluk vardır. İkisi çoğunlukla akıllarına o anda geliveren, incir çekirdeğini bile doldurmayacak sebepler yüzünden sürekli tartışırlar. Ancak benliklerinin derinliklerinde, diğerlerine belli etmemelerine rağmen, birbirleriyle gerçekten çok yakından ilgilidirler. Bir diğeri gerçekten itham edildiğinde birbirlerini savunurlar.

Rei şiir ve şarkı sözü yazarlığında da çok yeteneklidir. Öyle ki, okulda düzenlenen bir organizasyona "Rei's Day In The Spot Light" isimli bir müzik ve moda şovuyla aktif olarak katılmıştır. İçlerinde en iyisi olan "Oh Starry Night" isimli, sözlerini ve müziğini kalbindeki derin hislerle yazdığı şarkısını yine aynı hislere izleyenlere yorumlamıştır. Onun gelecek için hayalleri bir şarkıcı, söz yazarı, model ve iyi bir eş olmaktır. Aslında bir genç olarak, kendi yaşıtları arasında oldukça popülarite sahibidir. Animede Rei, Usagi'nin Mamoru'dan hoşlandığını bilmesine rağmen onunla çıkmayı denemiştir. Daha sonra ise onların arasındakinin sıradan bir sevgi olmadığını görüp ikisinin mutluluğunu savunup koruyucu olmuştur. Rei bazen, biraz kaba ve bencil olabilir ama aslında gerçekten sevecen bir kalbe sahiptir. Rei, kendis'ni yetenekli olduğunu düşünür; bu yüzden de zayıflıklarını diğerlerine göstermez, sert bir karakterin arkasına saklanır. Ama tüm bunlara rağmen Rei, iyi bir dost, cesur bir savaşçı ve gerçekten altın kalpli birisidir.

Sailor Mars olarak azimlidir ve düşmanlarına karşı cesur yüreklilikle dövüşür. İç gezegenlerin savaşçıları arasında Sailor Jupiter'den sonra fiziksel olarak en güçlü savaşçıdır. Ay Krallığı'na ve Ay Prensesi'ne bağlıdır ve onlar için koruyucudur. Onların güvenliği için kendi hayatını feda eder. Rei, savaşçıların içinde kendisinin lider olması gerektiğine inanır ama çok sabırsızdır ve bazen de son derece kabalaşır. İlk önce, Usagi'den liderliğe uymayacak şekilde, mantıksız bir karaktere sahip olduğunu düşünerek hoşlanmamıştır. Ancak daha sonra, önyargılı olduğunu fark edip bu düşüncesinden vazgeçmiştir.

Gizli Kimliğini Bilenler

Tsukino Usagi, Mizuno Ami (bölüm 10), Jadeite (bölüm 13), Kino Makoto (bölüm 25), Aino Minako (bölüm 34), Chiba Mamoru, Cooan (bölüm 70), Chibi Usa, Sailor Pluto, Eudial (bölüm 109), Ten'ou Haruka, Kaiou Michiru (bölüm 109), Seiya Kou, Taiki Kou, Yaten Kou (bölüm 188)

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]