Sailor Moon Karakterler

Pegasus

Pegasus, SuperS'de ortaya çıkar. Kraliçe Neherenia, insanların rüyalarında saklanan Pegasus'u öldürmek istemektedir.

Elios, dünyayı içinden koruyan kutsal delik Elysion'un rahibidir. Elysion, dünyanın kalbinde yer alan çok güzel bir bahçedir. Elios'un görevi dünyayı ve prensi korumaktır. Bu nedenle bir şekilde Mamoru'nun koruyucu perisidir.

Elios kahverengi gözleri ve beyaz saçları ile genç bir insandır. Pegasus formunda beyaz kanatları ve altın boynuzu olan beyaz bir attır. Boynuzu tutabilir ya da kaldırabilir. İnsan formunda alnında bir oval işaret vardır.

Bir rahip olarak tek gücü kurtuluş ve yardım için dua etmektir. Ama yine de güçleri küçük görülmemelidir. Güçleri kötülüğü tamamen yok etmeyi başaramasa da onu bir noktada tutmayı başarır. Yılmaz bir kişilik sergiler. Çok acı çekmesine rağmen Nephelenia'ya karşı koymaya devam eder.

İlk, Elipsin karanlığı Neherenia'ya saldırı için geçit verdiğinde, Usagi, Chibi Usa ve Mamoru'ya görünür. Chibi Usa bir zil sesi duyar ve döndüğünde koruda yeşil yaprakların arasında beyaz kanatlı bir atın durduğunu görür. At direkt kızlara bakar ve onlardan yardım ister gibi kaybolur.

Nephelenia'nın amacı içeriden saldırmaktır. Kendisi Ayın kalbindeki kötülüktür ve Gümüş Kristalin gücünü zayıflatmaktadır. Ama Dünya Elysion tarafından korunduğundan Elysion'a büyü yaparak onu karanlık ve kabuslarla buluşturur. Elios ne kadar kaçmaya çalışmasa da Nephelenia tarafındna yakalanır ve Pegasus olarak bir kafese kapatılır.

Ama Elios birkaç defa bu büyüden kurtulmayı başarır ve ruhunun görüntüsünü dünyaya göndermeyi başarır. Usagi ve Mamoru'ya haber verir ve Mamoru'nun içindeki hastalığın Elysion üzerindeki büyüden kaynakladığını onlara anlatır. Mamoru acı duymakta ve kan tükürmektedir.

Mamoru, Dünyayı birden çok yönden temsil etmektedir ve onun fiziksel sağlığı dünyanınkine bağlı görünmektedir. Bu büyü Elysion'un güzelliğini ve aynı zamanda Mamoru'nun bedenini harap etmektedir (Aynı zamanda Elios da nefes alamamaktan şikayet eder)

Elios Chibi Usa'ya bir zil verir ve ne zaman ona ihtiyacı olursa onu bu zille çağırmasını ister. Usagi ve ChibiUsa saldırıya uğradıklarında Chibi Usa zili çalar ve Elios gelerek onlara yeni silahlar, Çiçek Dürbünü Ay Asaları (kaleidoscope Moon Rods) verir. Sailor Moon düşmanları yok eder ama bu Chibi Usa'yı rahatsız eder. Asla Sailor Moon kadar iyi olamayacağını düşünür. Elios tekrar görünür. ChibiUsa'yı öperek ona güven verir ve yine kaybolur. ChibiUsa ona aşık olur ve onun Mamoru 'ya duyduğu sevginin yerini Elios alır.

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]