Sailor Moon Karakterler

SAILOR MOON S

Death Busters

Tau yıldız sistemindeki tek varlık olan ve dünyadaki tüm hayatı yok ederek orayı yeni evi yapmak isteyen Master Pharaoh 90'a hizmet ederler. Bunun için de Tau yıldız sistemindeki hayatın kaynağı olan bu güç için insan ruhlarına gerek olan Tairon Kristaline ihtiyaçları vardır. Death Buster'ın görevi Tomoe Suichi'ye ait ve özel seçkin bir okul olan Mugen Gakuen'deki öğrencileri kullanarak elde edebildikleri kadar ruh toplamaktır. Ruhlar Master Pharaoh 90'a kurban edildikten sonra vücutlar Death Busters'ların canavarları için kullanılmaktadır. Death Busters Mugen Gakuen'i Delta Bölgesi olarak kullanmakta olup Tau Yıldız Sistemindeki Omega Bölgesine gitmeyi planlamaktadırlar.

Profesör Tomoe Souichi

Tomoe, Death Busters'ın lideridir ve görevi Pharaoh'ı dünyaya getirmektir. Tomoe aslında iyi bir insandır ama laboratuardaki bir patlamada kızı ölmüştür. Bir varlık ortaya çıkarak, onun için çalışırsa kızı, Hotaru'yu yeniden hayata döndürebileceğini söyler. Tomoe kabul eder ve Gerumatou tarafından etki altına alınır. Gözündeki cama benzer garip şey bundan dolayıdır. Hotaru'yu, içinde bir varlığın yaşayıp gelişmesine izin vererek, Sessizliğin Mesihi olarak yetiştirir. Laboratuardaki patlamadan sonra Tomoe, Mugen Gakuen'i Deat Busters'in karargahı olarak kurar ve işletir.
Tomoe'nin kızı Hotaru 8 yaşındayken Mugen'de bir yangın çıkar ve Hotaru'nun annesi Keiko ölür. Onun ölümünden sonra Tomoe deliye döner. Daha sonra Tomoe'nin laboratuarına büyük bir deney esnasında Death Busters gelir ve Tomoe seçilmiş kişi olduğunu düşünerek onlara katılır. Hotaru yangında kötü yaralanmıştır ama babasının onun üzerinde yaptığı deneyler sonucu süper insan olmak yerine bir cyborg'a dönüşmüştür. Tomoe'nin ana görevi, süper insan canavarları (daimon) insan bedenleri içine yerleştirmektir.

Kaolinite

Kaolinite, Tomoe'nin asistanı, silah olarak kullandığı uzun kızıl saçları olan cadı türünden bir kadındır. Oldukça güçlüdür. Kalp kristalleri için Tomoe'nin canavarlarını (daimon) kullanır. Sailor Senshi tarafından 'Sailor Planet Attack' zayıflatılır ve Uranüs'ün 'World Shaking' saldırısı ile Tokyo Kulesinden düşer. Tomoe tarafından asistanı Kaori olarak onu yeniden hayata döndürür. Tomoe'ye aşık olur ve daha ileriki bölümlerde Tomoe'nin isteği üzerine tekrar Kaolinite'e dönüşür.
Mangada Kaolinite, Cadılar 5'in ulaşmayı istediği "Magus" seviyesindedir. Bu seviyede Pharaoh ile doğrudan iletişim kurabilmekte ve Tairon Kristalini kullanabilmektedir. Cadılar 5'i yönetir ve Canavarların (Daimon) kontrolüne sahiptir. Normal yaşamda Tomoe'nin sekreteri ve asistanı Kaori olarak bilinir.

Witches 5


Eudial

Cadılar 5'in (Witches 5) ilkidir. Üç at kuyruğu şeklinde başlı kırmızı saçları, kırmızı gözleri ve siyah-kırmızı bir kıyafeti vardır. Kalp kristallerine ulaşmak için bilgisayarını kullanır. Bir silah kullanarak insanların kalp kristallerini dışarı çıkarır. Eudial Uranüs ve Neptün'ün kalp kristallerini çıkararak iki tılsımı elde etmeyi başarmıştır. Setsuna gelip üç tılsımı kullanarak Kutsal Kupa'yı oluşturur. Eudial ve Sailor Moon Kutsal Kupa'yı elde etmek için savaşırlar.
Eudial'in elementi mangada ateştir. Mugen Gakuen'de Felsefe öğretmeni Arimura Yuuko olarak rol alır. Mt M kampında öğrencilere Mugen'in prensiplerini öğretmektedir. Sonunda öğrenciler hayatlarını terkederler ve Pharaoh 90 için çalışırlar.

Mimete

Mimete, Cadılar 5'in en can sıkıcısıdır. Çocuksu ve sorumsuzdur. Kısa, kıvırcık ve sarı saçları turuncu gözleri vardır. Eudial'ın ölümünden sonra onun yerine baş cadı rolünü alır. Genellikle hoşlandığı ama sonunda hep reddedildiği erkeklerin kalp kristallerini almaya çalışır. Canavarları karabatak olarak modellenmiştir ve kurbanların kalp kristallerini emerek boğazlarında tutarlar. Mimete üzerinde bir yıldız olan eşya taşır ve saldırısı Charm Buster'dır.
Mimete, mangada Hanyu Mimi olarak bilinen ikinci Cadılar 5'dir. Mugen öğrencileri için özel bir konser verir. Bu konser Michiru'nun konseriyle aynı zamandadır. Mimete onun konserini daha fazla insan çekmek için kullanır. Konserde Mimete'nin şarkısı insanların vücut ve ruh kontrollerini kaybetmesini sağlar. Onlardan Master Pharaoh 90 için kendilerini kurban etmelerini ister.

Tellu

Mimete'den sonraki cadıdır. Tellu bitkileri çok sever ve kalp kristallerini ele geçirmek için enerjiyi çeken ve kalp kristallerini alan ölümcül çiçeklerle dolu bir çiçekçi dükkanı açar. Hotaru'ya bedava bir tane verir ve Hotaru da bunu Chibi Usa'ya verir ama Setsuna gelir ve bitkiyi atar. Dükkanın insanlarla dolu olduğu bir esnada kapıları kapatır ve çiçekler kalp kristallerini alırlar.
Mangada Tellur, beden eğitimi öğretmeni ve okulun botanik bahçesinin yöneticisi Teruno Ruru olarak görev alır. Tellurians adlı susuz büyüyen özel bitkiler yetiştirir ve bunları okulda ve dışarıdaki çiçekçilere satar. Makoto da bu bitkiden almış ve onun etkisiyle uyumuştur. Minako onu uyandırır ve bitkiyi kestiklerinde içindeki zehir ortaya çıkar. Botanik bahçesine giderler ve Tellu ile savaşırlar.

Viluy

Viluy'nun planı kalp kristallerini bilgisayarlar yardımıyla toplamaktır. Başarılı bir öğrenci Bidou Yui rolünde olup Ami'yle arkadaş olur. Ami, kendisinden daha yüksek notlar alan Bidou Yui'yi görmeye Mugen Gankuen'e gider. Yui ona kendi yaptığı Tau Yıldız Sisteminin bir modelini gösterir. Ami izlendiğini farkedip gitmek istediğinde Viluy ve onun emrindeki diğer öğrenciler tarafından durdurulur. Michiru ve Haruka yardıma gelirler. Ami diğerlerini haberleşme aracıyla çağırır.

Cyprine ve Ptilol

Cyprine ve Ptilol, en güçlü cadılardır. Cyprine'nin mavi saçları vardır ve kırmızı saçlı olan Ptilol gibi yıldızlı bir eşya taşır. Cyprine Mugen Gakuen'deki pek çok öğrencinin kalp kristalini almıştır ve Inner Senshileri ofisine getirmiştir. Inner Senshi ikisine karşı koymakta güçlük çekerler.

Mangada Cyprine, son 5. Cadıdır. 999.seviyededir ve bu seviye Mugen Gakuen'deki en üst seviyedir. 29.bölümde Haruka'ya apartmanında saldırır. Neptüne ve Pluto ona yardıma gelirler. Daha sonra Inner Senshiler katılırlar ve Senshiler birbirlerine düşerler. Ne olduğunu anlayamayan Sailor Moon Cyprine'yi öldürmeye çalışır. Ama Cyprine, ikizi Ptiol'e bölünür.
 

 

Mistress 9

Sessizliğin Mesihi Mistess 9, Tomoe Hotaru olarak rol alan varlıktır. Hotaru, periyodik olarak Mistress 9 tarafından kontrol edildiği yerlerde kısa süreli krizler geçirir. Mistress 9 en sonunda Hotaru'nun vücudunu, Hotaru Chibi Usa'nın kalp kristalini soğurduğunda, ele geçirir. Mistress 9 silah olarak kullandığı uzun siyah saçlara sahiptir. Oldukça güçlüdür ve Master Paraoh 90'a hizmet eder. Sailor Moon Hotaru'ya zarar vermek istemediği için Mistress 9 onu kandırıp ondan kutsal kupayı alır ve Master Pharaoh 90'ın dünyaya gelmesini sağlar.
Mangada Mistress 9, Tau Yıldız Siteminde Master Pharaoh 90 ile birlikte çalışan varlıktır. Tomoe tarafından Hotaru'nun vücuduna yerleştirilmiş ve daha sonra Mistress 9 olarak Chibi Usa'nın ruhunu ve ginzuishou'yu içine alarak Hotaru'yu ele geçirmiştir. Ginzuishou'nun gücünü Master Pharaoh 90'a verir. Pharaoh'un dünyaya gelmesi Mistress 9'ın 4 Sailor Senshiyi içine almasıyla mümkün olur ama Hotaru Chibi Usa'yı kurtarmak istemektedir.

Master Pharaoh 90

Death Busters'ların lideridir. Dikenli bir tekerleğe benzer ama yakından bir küreyi andırır. Amacı dünyayı, tüm dünyanın yok olacağı ve kırmızı bir boşluğa dönüşeceği sessizliğe gömmektir.
Master Pharaoh 90, mangada Tau Yıldız Sisteminden, dünyayı, gezegendeki tüm hayatı yok ederek, yeni evi yapmak isteyen bir varlıktır. Pharaoh 90, insan enerjilerini toplayarak güç toplamaktadır. Chibi Usa'nın ginzuishou'sundan sağladığı enerji sayesinde Dünyayla bağlantı kurmayı başarmıştır.

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]