Sailor Moon Karakterler

SAILOR MOON SUPERS

Kraliçe Neherenia
Dead Moon (Ölü Ay)'ın güzel lideridir. Sonsuza kadar güzel ve genç kalamayacağını öğrenince kötü biri olur. Uzun zaman önce güçleri Kraliçe Serenity tarafından bir aynaya hapsedilmiş ve dünyaya kimsenin bulamaması için Amazon ormanına gönderilmiştir. Ama Neherenia uykusundan Amazon Dörtlüsünün gülüşleri ile (Amazoness Quartet) uyandırılır. Bunun karşılığı Neherania onlara sihirli toplar ve güçler verir. Yeni uyanan Neherania, hapsedildiği yerden kurtulmak ve dünyayı Altın Kristalin yardımıyla ele geçirmek ister.
Bu nedenle Minion'ları Pegasus, Elios'u yakalamaları için gönderir. Neherenia, ışık onun gücünü kullanmasına engel olduğu için sadece karanlıkta etkilidir. Amacı için Zirconia, Trio ve Quartet (Dörtlü)' yü kullanır. Quartet, aldatılınca Neherehia'ya karşı savaşırlar.
Neherhia, animede Sailor Moon tarafından iyileştirilse de mangada kötü biridir ve hep öyle kalır.
Zirconia
Neherenia için çalışan tuhaf bir kadındır. Amazon Trio ve Amazoness Quartet'e emirler verir. Neherenia'nın yaşlanmaktan endişelendiği bir an Zirconia aynada belirir. Bir kamera gibi görev gören kanatlı bir gözü vardır. Zayıf ve yaşlı görüntüsüne rağmen çok güçlüdür.

Amazon Trio

Amazon Trio'nun üçü de erkektir. SuperS animede Neherenia tarafından insan şeklinde (doğan, kaplan ve balık) yaratılırlar. Öncelikleri, Pegasus'u bulup Altın Kristali bulmaktır. Pegasus, bir kişinin rüyalarında saklanır ve trio (üçlü, Rüya Aynalarına bakarak bu kişinin kim olduğunu bulmayı planlarlar.

Fish Eye
Fish Eye'ın görünüşü ve sesi kıza benzer ama aslında bir erkektir. Kurban olarak erkekleri seçer. 148. bölümde, Amazon Trio'nun Rüya Aynalarının olmadığını farkeder ve Zirconia ve Neherenia onların gerçek insan olmadıklarını açıklar. Chibi Usa'nın aradıkları kişi olduğunu öğrenince artık güzel rüyaların arkasından gitmek istemez.
Tiger Eye
Tiger Eye, yanında silah olarak bir kırbaç taşır. Kurban bulma sırası ne zaman ona gelse genç kadınları seçer.
Hawk Eye
Kurbanları genelde yaşlı kadınlardır. Onlar daha deneyimlidirler ve onun için harcamak için daha çok paraları vardır. Tiger Eye ile hangi grubun daha iyi olduğu hakkında sürekli kavga ederler. Bir defasında bu konuda yarışırlar bile. Ama seçtikleri kişi Minako'dur. Üçünün şansına Minako, Tiger Eye ve Hawk Eye ile aynı gün ve aynı yerde randevulaşır.

Amazon Quartet

CereCere
CereCere, Amazon Quartet'in lideridir ve Dead Moon Circus'un bir parçasıdır. Zirconia'dan emir alır. Görevi Pegasus'u bulup öldürmektir. CereCere Sailor Venüse denktir. Sailor Moon tarafından iyileştirilir ve asteroidinin senshisi, Sailor Ceres olur.
JunJun
JunJun, Sailor Jüpitere eştir. İyileştirildikten sonra asteroidinin senshisi, Sailor Juno olur.
BesuBesu
Besu Besu, Ves Ves olarak da telaffuz edilebilir. Sailor Mars'a denktir. Ve CereCere gibi o da iyileştirilerek asteroidinin senshisi, Sailor Vesta olur.
Parapara
ParaPara, Usagi ve Chibi Usanın yaşlarını değiştirir. Diğerleri gibi Sailor Moon tarafından iyileştirilir ve Sailor Pallas olur.

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]