Sailor Moon Karakterler

SAILOR MOON SAILOR STARS

Shadow Galactica (Gölge Galaktik), Sailor Galaxia'nın galaksideki diğer gezegenleri yok ederek ve alarak oluşturduğu bir imparatorluktur.
Sailor kristalleri her gezegenin ve yıldızın sailor senshilerinden çalarak gezegenleri yok edecektir.
Galaxia, bileziklerle kontrol ettiği Animates'leri kullanır. Bilezikler, Animates'lere güç verir ama bu güç kendi dileklerinden ve yaşamlarından gelir. Galaxia onlara eğer gezegenlerinin koruyucu askerlerini yok edip Sailor Kristallerini çalarlarsa, onları gerçek Sailor Senshi yapacağına söz verir. Ama aslında Animates'i kendi çıkarları için kullanmaktadır.
Galaxia, Galaktika Sarayında yaşar. Bu saray, evrenin merkezinde Galaksi Couldron'un olduğu yerde Saggitarius'un Sıfır Yıldızındadır. Couldron, tüm yıldız tohumlarının (Star Seeds) doğduğu yerdir.

Animamates
Animates, kendi Sailor Kristalleriyle gerçek birer Sailor Senshi olmak istemektedirler. Bunun için gezegenlerinin Sailor Senshi'lerini öldürürler.
Animates toplum içindelerken gangster tipi kıyafetler giyerler. Tokyo'ya gidip gelmek için telefon kulübesi şeklinde bir ulaşım biçimleri vardır.

Sailor Iron Mouse

Iron Mouse, Chuu gezegenindendir. Manga 43.üncü bölümde Three Lights ve Michiru'nun konserinde Fantastik Müzik Salonunda ortaya çıkar. Saldırısı Galactica Crunch'dur.
Iron Mouse, adından da anlaşılacağı gibi başındaki iki beyaz topla ve kuyruğu ile fareyi andırır. Animede Nezu Chuuko kimliğiyle bir televizyon yapımcısı olarak ortaya çıkar. Starfighter'ın Seiya olduğunu bildiği halde Galaxia tarafından başarısız olduğu için öldürülür.

Sailor Aluminum Siren

Alıminum (Aliminyum) Mermaid gezegeninden gelir. Mangada 44. Bölümde Juuban Lisesinin çatısında Usagi'ye saldırır. Saldırısı Galactica Tsunami.
Mavi-beyaz saçları ve mavi gözleri vardır. İnsanlar arasındaki kimliği Aya Reiko'dur. Aluminum Siren sürekli şikayet eder ya da yemek yer. Galaxia, tarafından Sailor Takımının ve Starlights'ın kimliklerini öğrenmiş olmasına rağmen öldürülür.

Sailor Lead Crow

Lead Crow, Coronis gezegenindendir. Coronis, Rei'nin kargaları, Phobos ve Deimos'un geldiği gezegenle aynıdır. Bölüm 45'de Lead Crow, Phobos ve Deimos ile savaşmak için Hikawa Tapınağına gider.
Iron Mouse'un arkasından gelen iki kişiden biri ve Aluminum Siren'in ortağı aynı zamanda rakibidir. İyi bir takım oluşturmalarına rağmen Lead Crow daha sabırsızdır. Lead Crow'un kırmızı saçları, parlak kırmızı teni ve koyu gözleri vardır. Kıyafeti arkasında siyah tüylerle kırmızıdır. Normal insan kimliği Karasuma Akane'dir. Aluminum Siren'e sert davransa da onun önemsemektedir. Tin Nyanko'yu yeni ortağı olarak sevmemiştir. Sailor Moon'un kimliğini Aluminum Siren'in günlüğünden öğrenir. Sailor Moon'dan Yıldız Tohumu'nu almak istediği zaman Tin Nyanko tarafından yok edilir.

Sailor Tin Nyanko

Manga 45. bölümde, Sailor Tin Nyanko, Juuban Lisesine yabancı öğrenci değişimi programıyla Libya'dan Suzu Nyanko olarak katılır. Artemis ve Luna onun varlığını hisseder ve onunla karşılaşmak için liseye giderler. Tin Nyanko, onları gerçek insan formlarına dönüştürür ve onlara üçünün gezegeninin koruyucusu Sailor Meu'yu öldürdüğünü söyler. Saldırısı Galaktik Puppet'dir.
Tin Nyanko, son Animamate olup en üçkağıtçılarıdır. Kıyafeti siyahtır ve sarı ziller takar. Normal kimliği Suzu'dur. Lead Crow'la çalışmayı kabul etse de daha sonra onu öldürür. Eternal Sailor Moon tarafından kısmen iyileştirilir. Bir bilezik kaybolur ve yarı beyaz yarı siyah olur. Galaxia tarafından diğer bileziği de ortadan kaldırılarak öldürülür.

Sailors Lethe ve Mnemosyne, Sailor Heavy Metal Papillon ile Sailor Phi ve Sailor Chi sadece mangada yer alırlar.

Sailors Lethe ve Mnemosyne

Sailor Lethe ve Sailor Mnemosyne, iki Kuru Nehrin (Two Desert Rivers)'in koruyucuları olarak ortaya çıkarlar (manga). Lethe, Unutkanlık Nehrinin, Mnemosyne de Anı Nehrinin gardiyanlarıdır. Lethe, Lethe gezegeninden, Mnemosyne'de adını taşıdığı gezegenden gelir. Her iki gezegenin ikiz olma ihtimali yüksektir.

 

Sailor Heavy Metal Papillon

Heavy Metal Papillon, "ruh avcısı" dır (manga). Papillon'un anlamı kelebektir. Manga'da ateş saldırısı adlandırılmasa da malzeme kolleksiyonu kitabında "Galactica Scales" olarak belirtilir.

 

 

Sailor Phi ve Sailor Chi

Aluminum Siren'in başarısızlığını Galaxia'ya iletmek için bölüm 45'de ilk görülür. Phi ve Chi Animamates'in liderleridir. Resmi adları Yıldız Bahçesinin (Star Garden), Yıldız Bahçıvanları (Star Gardeners)'dır.( phi ve chi birlikte)

 

Sailor Galaxia

Sailor Galaxia, Gölge Galaktika (Shadow Galactica)'nın lideridir. Mangada değersiz olduğunu düşündüğü bir gezegende doğmuştur. Bu nedenle kendisinin de değersiz olduğunu sanmaktadır. Ama bir gün, bir Sailor Senshi'yle aynı güce sahip olduğunu farkeder. Kendisinin seçilmiş kişi olduğuna inanarak sıradan bir Sailor Senshi olmanın daha önceki durumu kadar kötü bir şey olduğunu düşünür. Bu nedenle Galaxia en büyük gücü aramaya başlar ve galaksideki en güçlü gezegende yaşamak ister. Pek çok gezegeni yok eder ve gezegenlerin koruyucusu Sailor Senshi'lerin Sailor Kristallerini ve Yıldız Tohumlarını (Star Seeds) toplar.
Ama, en güçlü olabilmek için Galaxia, Sailor Wars'ın da kaynağı olan Kaos (Chaos)'u yenmek zorundadır. Bunun için de galaksinin en güçlü Sailor Kristali olan Sailor Moon'un ginzuishou'na ihtiyacı vardır.

Kaos (Chaos)

Sailor Kaos, Galaksi Cauldronla birleşen bir varlıktır. Galaksideki, yıldızları karanlıkta kontrol eden en güçlü yıldızdır. Uzak gelecekte, geçmişe Chibi Chibi olarak dönen ve Sailor Moon'un gelecekteki hali olan Sailor Cosmos'u yenmiştir.
Mevcut zamanda Kaos, Sailor Senshi'nin karşılaştığı tüm düşmanları, Metallia, Death Phantom, Master Pharaoh 90 ve Nehelenia'yı kendisinin bir canlanması olarak ortaya çıkarmıştır. Sailor Moon, Işığın Tohumlarını (Seeds of Light) betimlemektedir. Kaos Sailor Moon'un gücünü alarak evreni yönetmek ve Cauldron'dan serbest kalmak istemektedir.

Kötü Sailor Senshiler
Sailor Senshiler Galaxia tarafından öldürüldükten sonra, yine onun hizmetkarları olarak yeniden canlandırılmışlardır. Bilezikleri kollarında Sailor Moon'u öldürmeye çalışırlar. Saldırı adları kendi normal saldırılarına benzerdir.
Merkür: Merkür Aqua Rapsodi (Mercury Aqua Rhapsody)
Mars: Mars Alev Saldırısı (Mars Flame Sniper)
Jüpiter: Jüpiter Meşe Evrimi (Jüpiter Oak Evolution)
Venüs: Venüs Aşkı ve Galaktik Şok (Venus Love and Galactica Shock)
Pluto: Krono Tayfun (Chronos Typhoon)
Inner Senshi: Galaktik Bora (Galactica Gale)
Neptün: Galaktik Keman Akını (Galactica Violin Tide)
Uranüs: Galaktik Uzay Türbülansı Galactica Space Turbulence
Satürn: Galaktik Glaive Sürprizi (Galactica Glaive Surprise)
Satürn ve Pluto: Galaktik Top (Galactica Cannon)
Hepsi: Galaktik Gezegen Saldırısı (Galactica Planet Attack)

:: Karakterler Sayfasına Dön

 

[Başa Dön]